11 NİSAN URFA’NIN KURTULUŞ GÜNLERİ” ETKİNLİKLERİ DOLU DOLU GEÇECEK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü dolayısıyla kentte düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Her yıl coşkulu bir şekilde kutlanan etkinlikler bu yıl da dolu dolu geçecek

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Urfa Kurtuluş Günleri” etkinlikleri 31.03.2022 saat 13.00’te 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihine ışık tutan Göbeklitepe’deki Bando Konseri ile başlayacak. Etkinlikler aynı gün saat 15.30’da Şanlıurfa Hipodromundaki Bando Ekibi Konseri ve 19.30 Şanlıurfa Hipodromun da Şanlıurfa Kurtuluş Koşusu ile devam edecek

‘’Urfa Kurtuluş Günleri’’ etkinliği 01 Nisan Cuma günü saat 14.00’te Piazza AVM’de fotoğraf sanatçısı Yasin Küçük’ün objektifine yansıyan Eski Urfa – Yeni Urfa Temalı Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapılarak sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Aynı gün saat 17.15 Rabia Meydanında düzenlenecek olan Bando Ekibi Konseri ile devam edecek olan etkinlikler kapsamında saat 18.00’da eski Belediye Önü – Abide Kavşağı Arasında yapılacak olan kortej yürüyüşünde bando gösterisi ile Protokol üyeleri halkı selamlayacak.

Ramazan ayının manevi atmosferinde gerçekleşecek olan etkinlikler de 02 Nisan Cumartesi günü saat 21.20’de Haleplibahçe Mahallesindeki Ramazan Sokağı’nda Teravih Namazı sonrası İlahi konseri düzenlenecek.

3 Nisan Pazar günü saat 21.30 Ramazan Sokağı’nda Teravih Namazı sonrası Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf ve Ney Grubu Konseri yer alacak.

04 Nisan Pazartesi saat 21.30 Ramazan Sokağı’nda Şanlıurfa Kurtuluş Temalı Hayati İnanç Söyleşi etkinliği düzenlenecek.

05 Nisan Salı günü düzenlenecek olan etkinliklerde saat 21.20’de Grup Mevlana tasavvuf Konseri ve Sema Gösterisi yer alacak.

06 Nisan Çarşamba günü saat 21.30’da Ramazan Sokağında Teravih Namazı sonrası Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu Kurtuluş Temalı Konser ile etkinlikler devam edecek aynı gün saat 22.15’te Kum Sanatçısı Tarafından Kurtuluş Temalı Kum Sanatı Gösterimi düzenlenecek.

07 Nisan Perşembe günü saat 21.20’de Ramazan Sokağında Şanlıurfalı Şehitlerimiz ve Tüm Şehitlerimiz İçin Kuranı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif Okutulacak.

08 Nisan Cuma günü saat 12.00’da Cuma Namazı Öncesi Dergâh Camisinde Şanlıurfalı Şehitlerimiz ve tüm Şehitlerimiz için Hatmi Şerif okutulacak.

09 Nisan Cumartesi günü saat 21.30’da Balıklıgöl amfi alanında Kurtuluş Temalı Video Maping, Lazer, Işık Gösterisi ve ardından havai fişek gösterisi gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir