15 Temmuz Şehitleri Ceylanpınar’da Unutulmadı…


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında Ceylanpınar’da düzenlenen programa binlerce kişi katıldı.
Ceylan ilkokulu bahçesinde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programa İlçe Kaymakamı Cüneyt Caner, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, İlçe Garnizon Komutanı, Emniyet Müdürü, Kurum amirleri, 15 Temmuz şehidi Ümit Yolcu’nun ağabeyi Bahattin Yolcu, şehit aileleri, gaziler, STK’ yetkilileri ve binlerce vatandaş katıldı. Alanda 15 Temmuz’la ilgili gösterilen sine vizyonlar duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Programda İstanbul Bayrampaşa Çevik kuvvet önünde vurularak şehit olan Ceylanpınarlı Ümit Yolcu’nun hayatını anlatan belgesel gösterimi yapıldı. Anma etkinliklerine katılım gösteren vatandaşlara Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, elleriyle çorba ikramında bulundu. 15 Temmuz ile ilgili Sine vizyon gösteriminin ardından okunan ilahiler ise programa renk kattı. Vatandaşlar müzikler eşliğinde bayrakları sallayarak ellerinden düşürmedi.
Başkan Soylu, 251 Şehidimizi Asla Unutmayacağız
15 Temmuz gecesi yaşanan o hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Bugün 15 Temmuz darbesinin 5 yıl dönümü Rabbim bize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Rabbim hainlerin kurdukları planları başlarına çevirsin İnşallah. Bu arada tabii ki her şehidimiz bizim için çok değerlidir. Düşman karşısında çarpışan şehitlerimiz elbette bizim için Mukaddesatlarımızırdır. Fakat 15 Temmuz’da 251 şehidimizin yeri bambaşka, onları asla unutmayacağız. Şehitlerimizi unutursak kanımız kurusun kalbimiz dursun o gün. Şehitlerimizin şehadeti milletimizin ’den toplanan vergiler ile alınan silahlarla şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet o orada gazi olan bütün vatandaşlarımıza selamet diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü programına katılım gösteren bütün vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim Bu günü unutturmasın bir daha böyle bir günde yaşatmasın inşallah.’’ ifadelerinde bulundu.
Program okunan sala ve duanın ardından son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir