BAŞKAN SOYLU, ŞEHİTLERİN KABİRLERİNİ RENGÂRENK SÜS BİTKİLERİYLE DONATTI


Şehit ailelerinin manevi değerlerine sahip çıkan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, şehit kabirlerini tek tek gezerek çeşitli süs bitkilerini elleriyle donattı.
Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, şehit kabirlerini şehitlere yaraşır hale getirmek için çalışma başlattı. Şehit aileleriyle birlikte ilçe mezarlığında yer alan şehit kabirlerini tek tek gezen Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, belediye serasında yetiştirilen çeşitli süs bitkilerini şehitlerin kabirlerine kendi elleriyle ekti. Rengârenk süs bitkileriyle donatılan şehit kabirlerinde kuranı kerim okunarak dualar edildi.
Gerçekleştirilen çalışmalara Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ümit Bilgin ve Adil Yıldırım, Belediye meclis üyeleri Übeyt Kurt ve Aziz Caymaz, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ali Dondurmacı, Ceylanpınar Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail Demir ve tüm şehit ailelerinin yakınları katıldı.
Başkan Soylu, Şehitlerimizi Hiç Unutmadığımızı Belirtmek İstedik
Şehit kabirlerinin üzerinde yer alan süs bitkilerinin kuruduğunu belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Haftanın ilk mesai gününde ziyaretimizi şehit mezarlıklarında gerçekleştirdik. Burada asıl kastettiğimiz ve amacımız şehitlerimizi hiç unutmadığımızı belirtmek istedik. Şehitlerimizin üzerinde dikilen mevsimlik çiçeklerin koruduğunu gördük. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ziyaretlerde bu durumu fark ettik. Yeni çeşitli süs bitkileriyle biraz süsleyelim dedik. Şehitlerimizin süs bitkilerine ihtiyaçları yok. Şehitlerimiz, Cennetin en güzel çiçeklerinin arasında mekanları var. Biz buna inanıyoruz fakat hem kendilerine hem ailelerine olan saygımız inşallah ilelebet daim olacak. Biz bu manada bu ülkenin müdafaasında canını çeşitli alanlarda kaybetmiş bütün şehitlerimizi yad ediyoruz. Hepsinin mekanları cennet olsun. Hem yakın zamanda Akdeniz’de orman yangınında şehit olan çalışan arkadaşlarımız, emekçilerimiz var. Onların da ruhları şad olsun. Bura da hem onlara hem ailelerine çok şey borçluyuz. Biz eğer burada rahatlıkla yaşıyor ve kendi ikametimizde oturuyorsak, bizler onlara borçluyuz. Ruhları şad olsun.’’ ifadelerinde bulundu.
Ceylanpınar Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail Demir, ‘’Bugün şehit kabirlerine çeşitli süs bitkileri ve çiçekler ektik. Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu, her zaman olduğu gibi bugünde bizleri yalnız bırakmamıştır. Kendilerine teşekkür ederiz. Allah razı olsun’’ dedi.
Her zaman şehit ailelerinin unutulmadığını belirten Şehit ailelerinden Hüseyin Katıtaş, Yakup Arslan, Abdurrahman Gündüz ve İbrahim Halil Terim, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’ya tek tek teşekkür ettiler.
Halkın manevi değerlerine sahip çıkan Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun bu davranışı sonrası vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir