Birecik’te Sağlık Sokağı Kuruldu.

Halk Sağlığı Haftası kapsamında halkı bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak amacıyla, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Birecik ilçesinde sağlık sokağı kuruldu. Sağlık sokağında halka, Anne Sağlığı, Çocuk Sağlığı, Akılcı İlaç, Anne sütü, Gebe okulları, Kanser gibi birçok konularda eğitim ve bilgilendirme yapıldı.
Birecik ilçesinde kurulan Sağlık Sokağına Birecik Kaymakamı Sayın Kadir DUMAN’ da katılarak Sağlık çalışanları ve Eğitmen hocalardan kurulan sağlık sokağı hakkında bilgi aldı. Birecik Kaymakamı Sayın Kadir Duman halkla sohbet ederek sağlık konusunda düşüncelerini aktardı.
Gerçekleşen etkinlikte konuşan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk sağlığı Çeküs Birim sorumlusu Mesut Hamidanoğlu,
“Bugün Birecik’teyiz. Her Şeyin Başı Sağlık temasıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğümüz, Birecik İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Birecik Devlet Hastanemiz ile birlikte sokak etkinliği yapıyoruz, Anne Sağlığı, Çocuk Sağlığı, Akılcı İlaçla ile ilgili bütün konularda halkı bilinçlendirme ve farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bugün değişik illerden gelerek programlarımıza katılan hocalarımızla ve bütün İl Sağlık Müdürlüğü teşkilatları ile birlikte akılcı ilaç dâhil birçok konuda bilgilendirmeler yapıyoruz. Özellikle Ketem araçlarımızla ve gebe okullarıyla yaptığımız çalışmalar hakkında halkımıza bilgilendirmeler sunmak temel hedefimiz olmuştur.
Halk Sağlığı Haftası kapsamında Birecik’ten başlayarak tüm ilçelerimizde bu programı sürdürmeye devam edeceğiz. İş birliklerinden dolayı Birecik kaymakamlığı, Birecik Belediye Başkanlığı ve Birecik halkına katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir