Ceylanpınar’da 23 Bin Fidan Toprakla Buluştu

7 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığının 6 Kasım 2019 tarihli ve 2019/24 sayılı Genelgesi ile, ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak amacıyla her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması uygun görülmüştü.

İlki geçtiğimiz yıl Ceylanpınar’da yapılan ve her yıl 11 Kasım günü saat 11.11’de yapılması kararlaştırılan “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Ceylanpınar’da da ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okunan duaların ardından 1475 dekarlık alana 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Ceylanpınar ilçe girişinde yer alan TİGEM işletmesine ait arazide Orman Genel Müdürlüğü ve TİGEM Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, TİGEM Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Anbar, Ceylanpınar Cumhuriyet Savcıları Fatih Kalaycı ve Oğuz Mert Büyükbaş, Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Bülent Öztürk, ilçe Emniyet Müdürü Hakan Uzundağ, ilçe Jandarma komutanı Yzb. İlker Bilim, Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Bilgin ve Meclis Üyeleri Aziz Caymaz, Hüseyin Ekim, Ahmet Bilgin, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlikte, protokol üyeleri, fidanları toprakla buluşturup can suyu verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir