Deva Partisinden Özdiker Pasajı Esnafına Destek

Şanlıurfa’da yıkılması gündemde olan Özdiker Pasajı esnafa Deva Partisi Şanlıurfa İl ve İlçe başkanlıkları destek verdi.

Şanlıurfa’nın Haşimiye Meydanı’ındaki Özdiker Pasajının yıkılmak istenmesine DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Tüysüz, Karaköprü İlçe Başkanı Sabri Yetim, Bozova İlçe Başkanı Ali Arusoğlu ve DEVA Partisi duyarsız kalmadı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte pasaj esnafına destek verdi.

Deva Partisi Karaköprü İlçe Gençlik çalışmaları başkanı Mehmet Mir Leba’nın organize ettiği Özdiker Pasajı’nın yıkılmasına karşı esnafla ile bir araya gelerek sorunlar dile getirildi. Pasaj esnafı, DEVA Partisi heyetine dükkânlarının değerinin altında bir fiyat verilerek yıkılmasını, kendilerine bir yer gösterilmeden ve yeni bir yer yapılmadan yıkılmasını istemediklerini dile getirdiler.

BU DÜKKÂNLARIN YIKILMASI ONLARIN EKMEK TEKNELERİNİN BATIRILMASI DEMEKTİR

Her ne olursa olsun bu pasajın yıkılmaması gerektiğini söyleyen Deva Partisi İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz şöyle konuştu; ”Kuşkusuz meydanlar önemlidir. Hatta bazı meydanlar şehirlerin önüne geçmiştir. Meydanların geniş olması hepimizin arzu ettiği bir şey ama bir yeri yıkarken daha iyisini inşa etmek gerekir. Bu Pasajın yıkılması demek sadece bir dükkanın yıkılmasından ibaret değil. Yıllardır burada esnaflık yapan bir müşteri portresi oluşturan esnaf kendi evine ekmek götürebiliyor. Çok daha iyi dükkanlar ayarladığınız taktirde bile buradaki esnafın mağduriyeti giderilemez. Bir yer gösterip oraya taşıyalım demek kolay bir iş değil. Galericileri istediğiniz yere taşıyabilirsiniz ama buradaki malzeme daha çok buraya gelen turistler ile ilgilidir. Onlar buradan alışveriş yaparlar. Bu feryadın duyulması lazım. Bu dükkânların yıkılması onların ekmek teknelerinin batırılması demektir”.

BAŞKAN DEDİĞİN BANA DERT ÜRETMEYECEK DERDİME ORTAK OLACAK

Pasaj esnafı ise “biz 20 yıldır buraya yatırım yapmışız. Şimdi sanki tavukları kümesten çıkarıyormuş gibi ‘Kış… kış…’demek ne kadar doğru olur. Daha doğrusu dünyanın neresinde böyle bir adalet var. Halka rağmen iş yapılmaz. Biz Pasajın yıkılmaması için encümeninden Türkiye’nin iki numaralı adamı Numan Kurtulmuş’a bile müracaat ettik. Hala çözülemiyorsa biz nasıl çözeceğiz. Başkan dediğin esnafın derdini dinleyecek. Bizim derdimize ortak olacak. Bana dert üretmeyecek. Niyeak Parti’de partide soğuma var Çünkü kör ve sağırlar hakikati görmüyorlar. Milletin inadına gidiyorlar.” dedi

ESNAFA YENİ YER YAPILMASI LAZIM, ESNAFIN MÜLKÜ ELİNDEN ALINDIĞI ZAMAN KARŞILIĞININ VERİLMESİ LAZIM

Karaköpru Deva Partisi İlçe Başkanı Sabri Yetim de ”Biz buraya Özdiker Pasajı esnafının mağduriyetini seslendirmek için buraya geldik. Biz meydanların yapılmasına karşı değiliz. Ama meydanlar yapılırken esnafların mağdur edilmemesi lazım. Yer temini yapılmadan pasajın yıkılması esnafın mağdur olması demektir. Esnaflar buradaki dükkanlarını kapadıkları zaman nereye gidecekleri belli değil. Kendilerine yer hazırlanmış değil. Esnafın mülkü elinden alındığı zaman karşılığının verilmesi gerekiyor. İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir