BAŞKAN ÖZKAN: “ELİNİZİ KURUMLARIN ÜZERİNDEN ÇEKİN”

BAŞKAN ÖZKAN: “ELİNİZİ KURUMLARIN ÜZERİNDEN ÇEKİN”
DEVA Partisi Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim Özkan, son 1 yıl içinde İlçe Tarım Müdürlüğüne getirilen kişiler ile ilgili açıklamada bulundu.
Başkan Özkan yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Halk tarafından bugüne değin en az şikayet edilen kurum olan Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğü’ne yapılan müdahaleler devlet kurumlarının nasıl işlevsiz hale getirildiğinin en bariz örneklerinden birini oluşturuyor.
Devletin en küçük, en önemsiz kurumuna alınacak kişileri bile belirlemeyi kendine görev edinen, ancak halkın gerçek dert ve sorunlarını (imar izni, aylardır ilçeyi köstebek yuvasına çeviren sonu gelmez kazılar, DEDAŞ zulmü, göçebelerin sorunları vs) gözardı eden siyasi temsilcilerin İlçe Tarım Müdürlerinin atanması konusundaki müdahale ve engellemeleri halkta büyük tepki topluyor.
Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini ifa eden tüm kişiler bu halkın çocuklarıdır ve onlara bir sözümüz yoktur. Biz müdürlerin atamalarına direkt müdahale etmesine karşıyız ve bunu İlçemize yapılmış bir ihanet ve hakaret olarak görmekteyiz. Neden mi?
Yalnızca son 1 yıl içinde İlçe Tarım Müdürlüğüne getirilen kişiler şunlar:

 • Sıraç Yolcu (Görevden alındı)
 • İbrahim Varlı (Göreve getirildi)
 • Sıraç Yolcu (Mahkeme kararıyla göreve döndü ancak göreve başlamadan tekrar görevinden alındı.)
 • İbrahim Varlı (Yeniden atandı)
 • İbrahim Varlı (Tekrar görevden alındı.)
 • Lokman Filiz (Atandı. O da her an alınabilir)
  Bir sözümüz halkın seçimlerde geçici yetki verdiği temsilcilere…
  Bu makamlar sizin yap boz tahtalarınız değildir. Bu makamlara milletvekilleri “hamili kart yakınımdır” veya “bizdendir” diyerek, mahkeme kararlarını da hiçe sayarak adam atayamaz. Atamalar liyakat ve tecrübeye göre yapılmak zorundadır. Aksi takdirde, kurumlar seçilmişlerin çiftliğine döner ki, bu asla kabul edilemez.
  Ey Özşavlı, elini kurumların üzerinden çek! Çekmezsen bilesin ki, halkın eli ağırdır ve ilk seçimde şamar olur, zulüm ve haksızlık yapanların suratında patlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir