Herkesin gönüllü olmasını istiyoruz’


TURKOVAC’ın Faz-3 çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’da gönüllülerin aşılanmasına devam ediliyor.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi TURKOVAC Aşı merkezinde incelemelerde bulundu.
Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM ’ün yapmış olduğu açıklamada;“Bu çalışmanın çok merkezli olduğunu Türkiye genelinde yaklaşık 48 merkezde TURKOVAC’ın Faz-3 çalışmaları devam ediyor. Ülke geneli yaklaşık 7 bin 400 gönüllü hedefleniyor. Şanlıurfa’da sayılarımız fena değil ama biraz daha yüksek olmasını arzu ediyoruz. Ayrıca şunu da söyleyebilirim çevre illerden Mardin’den, Adıyaman’dan çalışmamıza katılan vatandaşlarımız var. Çalışmaya katılım ne kadar fazla olursa belli sayıda belli bir noktaya ulaşmış olacağız, yerli Aşının kullanıma sunulma hızı da o kadar çabuk olacaktır, Herkesin gönüllü olmasını istiyoruz. Bu anlamda 2 doz Sinovac aşısı olan ve bunun üzerinden en az 3, en fazla 9 ay geçmiş olan gönüllülere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.
GÜLÜM;18-60 yaş arasındaki tüm gönüllüleri, uygun kriterleri sağladığı takdirde, çalışmaya dâhil edileceklerini söyledi. Başvuruların, 184 ya da e-nabız üzerinden yapılabileceği bilgisini verdi. 6 ay içerisinde yeterli seviyeye ulaşmayı hedeflediklerini ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir