Hilvan’da 15 Temmuz etkinlikleri Şehit kabirlerinin ziyareti ile başladı

Hilvan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Şehit kabirlerinin ziyareti, Mevlid-i Şerif ve  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ağveren ve Saluca mahallelerindeki Şehit kabristanlarının ziyaret edilmesi ile başlayan program Merkez Hacı Maksut Camisi’nde 15 Temmuz şehitleri ve diğer tüm Şehitler için düzenlenen mevlid-i Şerif ve  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Akşit, Jandarma Bölük komutanı İsmail  Tanrısever, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Cidir, İlçe Müftüsü Enver Polatoğlu, STK temsilcileri ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdiği mevlid-i Şerif  programında 15 Temmuz şehitleri ve diğer tüm şehit ve gaziler için dua edildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümü münasebeti ile ilçede başlayan  program ,15 Temmuz ruhu temalı yürüyüş, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, Sine vizyonlar, İlahi dinletileri, Salaların okunması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişi ve demokrasi nöbeti ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir