TÜRKİYE GENELİNDE SON SIRALARDA YER ALAN URFA’DA AŞILAMA DEVAM EDİYOR!


Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Eyyübiye ve Haliliye ilçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı mahallelerde hafta sonu cumartesi, Pazar 102 ekip, yaklaşık 300 sağlık çalışanı ile Eyyübiye ve Haliliye ilçesinde Aşı oranı düşük kırsal mahalle ve ilçe merkezinde ev ev dolaşarak vatandaşların aşılarını yaptılar.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı ilçe Sağlık Müdürlüklerinde Harran 30, Akçakale 30, Eyyübiye 51,Viranşehir 30,Siverek 36,Haliliye 51,Ceylanpınar 15,Bozova 15,Hilvan 15,Suruç 15,Halfeti13 Birecik 20,Ekip Mahalleleri dolaşarak Aşı çalışması yaptılar.
Cumartesi Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğü, Pazar Haliliye ilçe Sağlık Müdürlüğünde oluşan ekipler, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM, İlçe Sağlık Müdürleri ve Hizmet Başkanları Aşı uygulamasına çıkacak sağlık çalışanları ile birlikte kahvaltı yaparak sahaya yolculadılar.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 Mobil Aşı ekipleri bugüne kadar olduğu gibi İl genelinde gönüllülük esasına dayalı olarak aşı yaptırmak isteyen tekbir vatandaş kalmayana kadar kapı kapı dolaşarak toplumsal bağışıklığı oluşturmak için, Covid-19 aşı uygulama çalışmaları devam edecektir” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir