Uğur tekstil işçileri istediğini aldı


Şanlıurfa’da son zamanlarda gündemi meşgul eden konuların başında gelen sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan Uğur tekstil çalışanlara ve sendika yetkililerinin bugün fabrika yetkilileri ile yaptığı görüşme olumlu geçti.
Önümüzdeki hafta tekrardan bir görüşme yapacak olan taraflar fabrikanın ne zaman açılacağını ve işçilerin ne zaman işbaşı yapacağı gibi konuların ayrıntılarını görüşecekler.
DİSK tekstil sendika yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, Şanlıurfa OSB’de bulunan sendikamızın yetki aldığı Uğur Tekstil Fabrikası yönetimi ile bugün yaptığımız ilk görüşme olumlu sonuçlanmıştır.
3 Ekim Pazar günü, fabrikanın kapandığı söylenerek işçilerin iş akdi fesh edilmişti. Ardından 5 Ekim Çarşamba günü , fabrika yönetimi sendikamız DİSK Tekstil ile görüşmeyi kabul ettiğini açıklamıştı. Sendikamızın genel başkanı ile merkez yöneticilerinin ve Uğur Tekstil patronunun katıldığı toplantı bugün gerçekleşti .Yaptığımız görüşme olumlu geçti. Bu görüşmede işveren tarafı sendikaya karşı olmadığını, sendikayla birlikte çalışmayı kabul ettiğini aktardı. Yaptığımız görüşmenin en önemli sonucu, sendikanın muhatap alınması ve sendikayı kabul etme konusunda uzlaşma sağlanmasıdır. DİSK Tekstil olarak sorunların çözümü noktasında olumlu bir diyalog zemininin oluştuğunu düşünüyoruz. İşveren tarafı yaptığımız toplantının ardından bizden süre istedi. Önümüzdeki Çarşamba günü bir görüşme daha yapılacak ve fabrikanın ne zaman açılacağı, işçilerin ne zaman işbaşı yapacağı gibi ayrıntılar bu görüşmede konuşulacak. Yapılacak olan toplantıda bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği de belirlenecek. denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir