Urfa’da 3 fabrika daha ayakkabı üretimine başlayacak!


Şanlıurfa’da istihdam ağırlıklı sanayi yatırımların artmasına yönelik projeler üreten ve uygulamaya koyan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, organize sanayi bölgesinde üretim hazırlığı yapan yeni firmaları ziyaret etti.
Organize sanayi bölgesindeki ilk ziyaretini, kısa süre önce ekonomik sıkıntıları nedeniyle faaliyetini durduran Yılmazlar Terlik Ayakkabı Fabrikasının boşalttığı binalarda üretim yapma hazırlığına başlayan firmalara yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yatırımcılarla hayırlı olsun dileklerini iletti.
Üç ayrı fabrika binasında üretim yapma hazırlığı devam eden firmaları ziyaret eden Vali Erin, yakın zamanda üretime geçecek tesislerin çok sayıda personel istihdam edeceğini belirterek, yatırım kararlarından dolayı firma yetkililerini tebrik etti.
Şanlıurfa’ya ayakkabı üretimi konusunda üretim merkezi yapmayı amaçlayan proje sayesinde bölgeye gelen Prolab, Markalab, Şatolab ve Yeni Nesil ayakkabı fabrikalarını ziyaret eden Vali Erin, daha sonra Badıllı Tarım Makinaları, Pınar Süt, Nazar Yağ ve Bülbül Fıstık tesislerinde incelemelerde bulunarak yatırımcılarla görüştü.
Şanlıurfa ve ilçelerindeki organize sanayi bölgelerinde yatırım yapmak isteyen müteşebbislere çok büyük destekler verildiğini hatırlatan Vali Erin, genç iş gücü potansiyelinin çok yüksek olduğu şehirde istihdama dayalı sektörleri cezbetmek amacıyla ayakkabı ve tekstil gibi sektörlere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği proje ile Şanlıurfa’da 13 fabrika binası inşa edilerek ayakkabı sektöründeki yatırımcılara tahsis edilmişti. Yüzlerce gencin ayakkabı sektöründe ustalaştığı ve kalifiye eleman haline geldiği Şanlıurfa’da, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle sekiz ayrı fabrika binası daha inşa ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir