Urfa’da Trafik Sorunu Gitgide Büyüyor

Son yıllarda Şanlıurfa’nın en büyük sorunlarından olan trafik, içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Sürücüler ve vatandaşlar, yaşanan soruna bir önce çözüm bulunması için çalışma başlatılmasını istedi.
Kentin en büyük sıkıntıların başında trafik sorunu geliyor. Kentte kimi zaman açılan yollar kimi zaman da kapatılan yollar trafik sorununa bir türlü sonuç getirmedi. Mesai çıkışı evlerine gitmek isteyen sürücüler ve vatandaşlar, ana bulvarlar üzerinde zor anlar yaşarken yetkililerden soruna çözüm bulunması istendi.
SÜRÜCÜLER KARINCA MİSALİ İLERLİYOR
Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan üst geçit hiç kullanılmazken, yaya geçidinde ise yoğunluk günün her saatinde devam ediyor. Üst geçidin yanı sıra yayalar için alt geçit de yapılabileceğini belirten sürücüler, mevcut durumda hem yayaların hem de sürücülerin sıkıntı yaşadığını belirtiyor. Ayrıca Akçakale Yolu ve Kadri Erdoğan Caddesi’ndeki trafik çoğu kez tıkanma noktasına geliyor.
İVEDİ BİR ÇÖZÜM BULUNMALI
Şanlıurfalı vatandaş İbrahim Coşkun, yerel yönetim ve ilgili kurumların yaşanan soruna bir an önce çözüm bulunması için gerekli çalışmaları başlatması gerektiğini belirtti. Coşkun,”Şimdiden trafik böyleyse bir kaç yıl sonra ne olacak? Şimdiden ivedi bir şekilde çözüme yönelik yol ve yöntemler alternatif çareler aranmalıdır.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir